Strona główna......Aktualności......Działalność..... Jak można nam pomóc?.....Dołącz do nas . ....Polecane strony....Kontakt

członkowie

 

Rachunek bankowy

74 1540 1287 2001 6886 5667 0001

Bank Ochrony Środowiska - III Oddział w Warszawie

 

 

______________________________________18.11.2013 r.

9 grudnia 2013 r. w Warszawie nasze Stowarzyszenie weźmie udział w Konferencji pn. "Poznaję, rozumiem i akceptuję siebie i innych" - Rozwijanie wrażliwości społecznej dzieci w wieku przedszkolnym.

Organizatorami Konferencji są  Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

W części dotyczącej praktycznych rozwiązań przewidziane jest wystąpienie Prezesa Zarządu Ewy Fabisiak pt. "Bajki w naszych rękach" - jak rozmawiać z dziećmi o widocznych wadach  http://bajki.wnaszychrekach.pl/

Cele Konferencji:

-       Zainspirowanie nauczycieli i dyrektorów przedszkoli  do działań związanych z propagowaniem postaw tolerancji i akceptacji.

-       Upowszechnienie materiałów metodycznych służących do budowanie programu wychowawczego dla dzieci
w wieku przedszkolnym.

______________________________________18.11.2013 r.

W sobotę 7 grudnia 2013 r. dzieci ze Stowarzyszenia W Naszych Rękach oraz związane z forum www.wady-dloni.org.pl spotkają się na imprezie mikołajkowej organizowanej przez Centrum Rekreacyjno - Sportowe m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany http://www.crs-bielany.waw.pl/kompleks.html .

Jedną z atrakcji tego wydarzenia będzie spotkanie z zaprzyjaźnioną drużyną Amp Futbolu http://www.ampfutbol.pl/splash.html - dzieci i tatusiowie będą mogli rozegrać mecz z piłkarzami, strzelać rzuty karne oraz spróbować swoich sił jako bramkarze. Poza tym inne atrakcje :)

Zapraszamy! Kontakt: stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl (zgłoszenia przyjmujemy do końca listopada 2013 r.)

 

______________________________________24.09.2013 r.

W dniach 21-22 września 2013 r. w Dąbrowicy koło Lublina odbyło się VII Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Wadami Rąk. Przyjechały rodziny z całego kraju oraz Polacy mieszkający poza Polską. W sumie gościliśmy ponad 250 osób, nie licząc wolontariuszy.

Program spotkania przewidywał warsztaty dla dzieci usprawniające funkcjonalność rąk, tj. warsztaty: fizjoterapeutyczne, gry na bębnach, lepienia z gliny, wykonywania tzw. "gniotków". Ponadto odbywały się zajęcia plastyczne, a przerwy między warsztatami można było spędzić w zw. "games room`ie". Wieczorem w sobotę odbył się tradycyjny już u nas konkurs "Mam Talent", w trakcie którego dzieci i rodzice chętnie prezentowali swoje umiejętności.

Dla rodziców natomiast przewidziano spotkanie z psychologiem oraz panele dyskusyjne nt. tego, czy operować wady rąk, a jeśli tak: gdzie, za ile, kiedy itd. Rodzice i dorośli z wadami rąk mogli się również wymienić doświadczeniami i przemyśleniami na temat protezowania rąk.

Spotkanie zakończyła wspólna wycieczka po pięknej, lubelskiej Starówce.

Do zobaczenia za rok!

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy :)

______________________________________10.08.2013 r.


Zarząd Stowarzyszenia W Naszych Rękach informuje, że środki gromadzone z tytułu wpłat 1 % podatku za 2011 rok, wpłacane na naszą rzecz w 2012 roku, z racji braku posiadania wtedy jeszcze statusu Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), nie mogły być gromadzone na rachunku własnym Stowarzyszenia .

Z tego względu były zbierane za pośrednictwem utworzonego w tym celu subkonta, działającego na mocy umowy podpisanej przez nasze Stowarzyszenie z Fundacją AVALON - Bezpośrednia Pomoc Potrzebującym.

Dzięki Państwa hojności zebraliśmy w ten sposób 6894,45 złotych. Za odpowiedź na nasze apele i wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!

Środki te będą sukcesywnie wydatkowane na cele statutowe Stowarzyszenia w ramach realizacji umowy zawartej między Stowarzyszeniem a Fundacją AVALON.

Przypominamy, że od marca 2012 r. posiadamy już status OPP i dzięki niemu, od stycznia do końca kwietnia 2013 r. mogliśmy zbierać wpłaty 1 % na własny rachunek. W tej chwili (lipiec-sierpień br.) ma miejsce przekazywanie ww. wpłat przez urzędy skarbowe , które powinno być sfinalizowane do końca sierpnia 2013 r.

Informujemy również, że po raz pierwszy sprawozdanie finansowe i merytoryczne (wraz załącznikami) naszego Stowarzyszenia za 2012 rok zostało umieszczone w Bazie sprawozdań prowadzonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Chętnych do zapoznania się z naszymi sprawozdaniami za 2012 rok zapraszamy na stronę http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Search - znajdziecie je Państwo wpisując pełną nazwę lub prościej - pełen numer KRS, tj. 0000331266.

Zeskanowane sprawozdanie finansowe znajduje się również na stronie www Stowarzyszenia (www.wnaszychrekach.pl ), w zakładce Dokumenty.

______________________________________16.07.2013 r.

Bezpłatne badania genetyczne wad kończyn.

Zapraszamy do zapoznania się z lekturą listu, jaki otrzymaliśmy od kierownika grantu badawczego Narodowego Centrum Nauki, a zarazem osoby kontynuującej badania genetyczne i niegenetyczne w zakresie identyfikacji przyczyn powstawania wrodzonych wad kończyn.

Przeczytaj list.

______________________________________20.06.2013 r.

Z przyjemnością informujemy, że ruszyły zapisy na VII Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Wadami Rąk oraz ich rodzin i przyjaciół, które odbędzie się 21,22 września 2013 r. w Domu Spotkań w Dąbrowicy koło Lublina.

więcej informacji

______________________________________11.06.2013 r.

"Jak sprawdzić gdzie najszybciej wyleczysz się na NFZ? 

Nowatorska platforma internetowa MedBiz.pl to niezwykła inicjatywa stworzona z myślą o wszystkich ubezpieczonych Polakach mająca na celu ułatwienie i przyśpieszenie im dostępu do świadczeń zdrowotnych na NFZ. 

MedBiz.pl to przede wszystkim bardzo łatwa w obsłudze platforma internetowa ogólnopolskiej informacji medycznej na temat wszystkich placówek w kraju mających podpisane kontrakty z NFZ. Najważniejsza jest tutaj wyszukiwarka połączona z bazą danych placówek medycznych na terenie kraju - zarówno prywatnych gabinetów, jak i przychodni, szpitali i innych punktów opieki zdrowotnej. A to wszystko w jednym miejscu, bez żadnych opłat i rejestracji. Twórcy portalu zadbali też o łatwość jego obsługi, intuicyjność i przejrzystość, tak aby na stronie bez problemu odnaleźli się ludzie starsi i schorowani, którzy statystycznie znacznie częściej potrzebują specjalistycznej opieki lekarskiej. 

Jak działa ekspresowa wyszukiwarka placówek medycznych leczących na NFZ? Po prostu wystarczy wybrać interesujące nas województwo i specjalizację, by jak najefektywniej zawęzić wyniki wyszukiwania. Po wyborze tych kryteriów, natychmiast zostajemy przekierowani na stronę z wykazem odpowiadających zapytaniu placówek medycznych. Każda z nich jest odpowiednio opisana, dostarczając pacjentowi najbardziej praktyczne informacje takie jak dane teleadresowe, godziny rejestracji i przyjęć, wykaz lekarzy, potrzebnych badań, zakres usług i szczegóły dotyczące wielkości kontraktu z NFZ. Jako, że wykaz dotyczy całego województwa, bardzo pomocne okażą się również załączone mapy, które ułatwią dostanie się do lekarza zamiejscowym pacjentom. Ale to nie wszystko - MedBiz to nie tylko największa baza placówek zdrowotnych w kraju leczących w ramach NFZ, prawdziwa rewolucja MedBiz-u w informacji medycznej, którą doceni każdy polski pacjent, to możliwość błyskawicznego sprawdzenia gdzie lekarz przyjmie nas najszybciej. I to bez wychodzenia z domu, wydzwaniania czy stania w kolejkach do informacji. 

A więc na czym polega największa innowacja MedBiz.pl? Wśród wymienionych danych zakładów opieki medycznej znajduje się najważniejsza dla nas informacja dotycząca długości kolejki oczekujących w poszczególnych placówkach zdrowia. Czas oczekiwania do lekarza specjalisty w każdym zakładzie opieki zdrowotnej w Polsce podany jest w liczbie dni oraz w postaci prawdopodobnego terminu najbliższej wizyty. Dzięki tej informacji, w kilka minut, nie wychodząc z domu można dowiedzieć się i porównać czas oczekiwania w najbliższych nam placówkach medycznych. MedBiz.pl pozwala pacjentom NFZ uzyskać szybszy dostęp do przysługujących im świadczeń medycznych." 

Listę wszystkich szpitali oraz poradni medycznych leczących na NFZ w Polsce można znaleźć pod następującymi linkami: 

http://www.medbiz.pl/szpitale/ 

http://www.medbiz.pl/poradnie-medyczne/

______________________________________10.04.2013 r.

UWAGA! LUBLIN I OKOLICE

Poszukujemy WOLONTARIUSZY na terenie Lublina do pomocy przy organizacji Ogólnopolskiego Spotkania Osób z Wadami Rąk oraz ich rodzin i przyjaciół.

Zapraszamy osoby chcące pomóc przy zdobywaniu patronatów medialnych, zdobywaniu funduszy, tworzeniu programu spotkania, animowaniu zabaw dla dzieci i dorosłych, logistyce oraz w końcowej real


______________________________________12.11.2012 r.

Zapraszamy do zapoznania się z Bajkami i scenariuszami w formacie *.pdf. Więcej o książce tutaj

"Bajki w naszych rękach"

Scenariusze do prowadzenia lekcji z bajkami

______________________________________24.10.2012 r.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z VI Spotkania Osób z Wadami Rąk, jakie odbyło się w Warszawie, w dniach 22-23 września br.


______________________________________30.09.2012 r.

VI Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Wadami Rąk i ich rodzin oraz przyjaciół już za nami. Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tych dniach byli z nami - za wasze uśmiechy, życzliwość, aktywny udział w atrakcjach, które były dla Was przygotowane.

Szóste Spotkanie Osób z Wadami Rąk to nie tylko rozmowy i wymiana doświadczeń między osobami z wadami rąk i ich rodzinami, ale również udział znamienitych gości.

W tym roku byli to:

Pani doktor Anna Chrapusta - ceniony i znany chirurg plastyk oraz chirurg dziecięcy, uczennica ś.p. profesora Jacka Puchały, szefa oddziału chirurgii plastycznej, rekonstrukcji i oparzeń w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Obecnie Pani doktor pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Do Warszawy przyjechała specjalnie na nasze spotkanie, za co składamy serdeczne podziękowania!

Pan Piotr Marek - członek rady ds. sportu niepełnosprawnych (powołanej przez Panią Minister Sportu i Turystyki), od lat związany ze sportem (tenis stołowy i narciarstwo alpejskie); obecnie Pan Piotr koordynuje projekty związane ze sportem osób niepełnosprawnych, oparte m.in. o multistport, czyli łączenie paru dyscyplin sportu.

Pan Waldemar Madej - od 30 lat zajmuje się pływaniem osób niepełnosprawnych, od 2008 roku jest trenerem koordynatorem kadry paraolimpijskiej w pływaniu. Na codzień pracownik Zakładu Pływania Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Pan Piotr Pieniążczak - zawodnik Klubu Sportowego Niepełnosprawnych START Gdańsk, medalista Mistrzostw Świata Juniorów (brązowy medal 100 m stylem motylkowym, złoty medal w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym), medalista mistrzostw Polski seniorów oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów, zawodnik kadry narodowej, medalista Otwartych Mistrzostw Danii.

Niespełna 20-osobowa drużyna AmpFutbolu, a na jej czele:

Pan Mateusz Widłak - pomysłodawca i inicjator Amp Futbol Polska, Prezes Stowarzyszenia "Amp Futbol", student Fizjoterapii na Warszawskim AWF, absolwent Centrum Studiów Latynoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim,

Pan Marek Dragosz - trener drużyny i współtwórca projektu, trener piłki nożnej klasy UEFA A, założyciel i współzałożyciel szkółek bramkarskich i piłkarskich w Polsce oraz w Afryce (m. in. Kamerun, Nigeria, Gambia, Kenia), pierwszy trener grającego w krakowskiej okręgówce Orła Myślenice, odbył staże trenerskie m.in. w Wiśle Kraków, Cracovii Kraków, Legii Warszawa i FC Porto, z drużynami piłkarzy po amputacjach spotkał się już w Sierra Leone.

Szanowni Państwo, spotkanie mogło być tak udane dzięki Państwa obecności. Dziękujemy za Wasz czas, serca i zaangażowanie :)

Serdeczne podziękowania składamy również władzom Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie za ogromną przychylność i pomoc z zorganizowaniu spotkania.

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom, którzy wsparli nas finansowo w przygotowaniach do VI Ogólnopolskiego Spotkania Osób z Wadami Rąk (22-23 września 2012 r.). Dzięki Państwa pomocy byliśmy w stanie zrealizować nasze pomysły :)

Są to następujące Instytucje:

Fundacja PZU,

- Warszawski Bank Spółdzielczy,

- VB Leasing Polska S.A. z Wrocławia,

- Bank Spółdzielczy w Garwolinie,

- Międzygminny Bank Spółdzielczy w Zbuczynie,

- Bank Spółdzielczy w Grodzisku Mazowieckim,

- Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim,

- Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej,

V!GO Ortho-Polska


Serdecznie dziękujemy Firmie Lodziarnie Firmowe Grycan za przekazanie dla uczestników naszego spotkania darowizny rzeczowej w postaci 200 porcji lodów w pysznych smakach :) 
Serdecznie dziękujemy Firmie Oskroba za udzielenie korzystnych rabatów, dzięki którym mogliśmy osłodzić czas przerw między zajęciami sportowymi. 
Serdecznie dziękujemy Firmie Polpain Putka za udzielenie korzystnych rabatów, dzięki którym mogliśmy osłodzić czas przerw między zajęciami sportowymi. 

Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Ziółkowskiego z Klubu Relax (na terenie AWF) za korzystne upusty cenowe za wyżywienie uczestników spotkania.

Ogromnie dziękujemy firmie LEGO Polska za nieodpłatne wypożyczenie i dostarczenie dużej ilości klocków oraz stanowisk do powstawania budowli z klocków.
Serdecznie dziękujemy Zespołowi Frument Project za przyjęcie zaproszenia na VI Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Wadami Rąk i stworzenie cudownej atmosfery podczas koncertu, dzięki której świetnie się bawiliśmy i zapomnieliśmy o całym świecie.

Serdecznie dziękujemy firmie ProManus Sp. z o.o. z Wrocławia za przyjęcia zaproszenia do udziału w spotkaniu.

Serdecznie dziekujemy za przekazanie gadżetów:
Joannie Skrzydlewskiej - Posłance do Parlamentu  Europejskiego
Dariuszowi Selidze - Posłowi na Sejm RP
Podinspektorowi Tomaszowi Rochmińskiemu - Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach 
Bankowi Spółdzielczemu w Grodzisku Mazowieckim
Rainbow Tours

Serdecznie dziękujemy za udzielenie korzystnych rabatów na zakup art. platycznych,
Firmie Ósemka-Ołówek Tomasz Włochacz - Skierniewice

Serdecznie dziękujemy portalom Ochotnicy Warszawscy i www.ngo.pl za pomoc w znalezieniu wolontariuszy.

Serdecznie dziękujemy Pawłowi Majewskiemu za wykonanie banneru promującego VI Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Wadami Rąk oraz ich rodzin i przyjaciół.

______________________________________28.06.2012 r.

22-23 września 2012 r. odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Wadami Rąk i ich rodzin oraz przyjaciół. Spotkanie odbędzie się w Warszawie na Terenie Akademii Wychowania Fizycznego im Józefa Piłsudskiego przy ul. Marymonckiej 34. Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są droga mailową pod adresem spotkanie@wnaszychrekach.pl do 16 września.

pobierz formularz zgłoszeniowy

więcej informacji

______________________________________21.03.2012 r.

8 marca 2012 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie, na mocy którego Stowarzyszenie W Naszych Rękach zostało wpisane do rejestru organizacji posiadających status organizacji pożytku publicznego (OPP). Oznacza to m.in., że od stycznia 2013 r. będziemy mogli na własny rachunek gromadzić środki z tytułu 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych. Ponadto tym samym postanowieniem Zarząd Stowarzyszenia został uzupełniony o kolejnego Członka: Katarzynę Biskupską-Krokocką.

 

______________________________________22.02.2012 r.

Stowarzyszenie W Naszych Rękach zakwalifikowało się do projektu pn. "Inkubator organizacji pozarządowych" - jest to kompleksowy sposób wspierania w rozwoju młodych organizacji pozarządowych. W czasie realizacji projektu uczestnicy i uczestniczy zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do zarządzania organizacją i planowania jej rozwoju. Projekt jest realizowany w okresie luty - grudzień 2012 w Warszawie. Poza cyklem weekendowych szkoleń projekt zakłada również konsultacje poszkoleniowe, powstanie grupy wsparcia, czyli platformy wymiany doświadczeń, porady prawne, księgowe i konsultacje wniosków o dotację, seminaria tematyczne i in. Organizatorem projektu jest Federacja Centrum Szpitalna; projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2011.

______________________________________24.01.2012 r.

UWAGA! WAŻNE!

Ze względu na zaistniałe trudności w gromadzeniu środków z tytułu 1 % podatku na konto Instytutu Inicjatyw Pozarządowych (czyli tak jak w ubiegłym roku) Stowarzyszenie zmuszone jest wstrzymać tę akcję. Przepraszamy za kłopot. Szukamy sposobu, aby znaleźć alternatywne rozwiązanie. Powiadomimy Państwa tak szybko, jak to będzie możliwe. W razie pytań w tej sprawie jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mailowym: stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl

Zarząd Stowarzyszenia

______________________________________19.12.2011 r.

8 grudnia 2011 r. w Warszawie odbyły się pierwsze z cyklu warsztatów fizjoterapeutycznych organizowanych dla naszych dzieciaków i rodziców przez firmę V!GO Ortho Polska. Dzieci miały okazję do dobrej zabawy połączonej z ćwiczeniami, a rodzice mogli dowiedzieć się, jak zapobiegać problemom z niesymetrycznością ciała oraz mogli pogłębić wiedzę nt. protezowania. Planuje się, że następne spotkanie odbędzie się wiosną 2012 roku.

zobacz zdjęcia

______________________________________19.12.2011 r.

W miesiącach wrzesień - listopad 2011 r. Stowarzyszenie wzięło udział w cyklu szkoleń w zakresie zarządzania pracy wolontariuszy organizowanym w ramach Warszawskiej Akademii Wolontariatu przez Stołeczne Centrum Wolontariatu.

______________________________________06.12.2011 r.

Projekt opisujący nasze forum wszedł do finałowej dwunastki konkursu "Okryj E-wolontariat".

Można już na nas głosować - KAŻDEGO DNIA, raz na 24 godziny z jednego adresu e-mailowego - do 31 grudnia br.

Aby zagłosować należy:

1. wejść na stronę http://www.e-wolontariat.pl/glosowanie

2. wyszukać nasz projekt i dwa inne, które zwróciły Waszą uwagę

3. wpisać swój adres e-mail (w polu pod wybranymi projektami) + zagłosować

4. otworzyć link weryfikacyjny otrzymany na podany adres e-mail

!!! W ferworze przedświątecznej zawieruchy łatwo będzie zapomnieć o głosowaniu przez kolejne dni, więc bardzo prosimy - zapiszcie sobie naszą prośbę na "przypominaczach" :)

Głosowanie trwa moment, a dla nas ewentualna wygrana to istotna sprawa (są to m.in. środki na rozwój projektu, a więc moglibyśmy ulepszyć działanie forum).

LICZYMY NA WASZĄ PAMIĘĆ O GŁOSOWANIU - DO 31 GRUDNIA, O ILE SIĘ DA: KAŻDEGO DNIA Z KAŻDEJ WASZEJ SKRZYNKI:)

Z góry dziękujemy

______________________________________30.11.2011 r.

Zapraszamy do zamówienie kalendarzy na 2012 rok. Warunki i szczegóły zamówienia pojawią się po kliknięciu na banner.

______________________________________22.11.2011 r.

W związku z trwającymi pracami nad zmianą regulaminu przyznawania pomocy materialnej
przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Rąk "W Naszych Rękach" udzielanie wsparcia finansowego przez naszą organizację zostało zawieszone do odwołania.

______________________________________26.09.2011 r.

24 i 25 września osoby z wadami rąk ich rodziny i przyjaciele mieli po raz kolejny okazję się spotkać.

Spoktanie w Budach Grabskich mogło się odbyć dzięki tak dużej liczbie Wspieraczy (sponsorów i darczyńców), że wymienianie najlepiej będzie podzielić na grupy.

Za współorganizację wielkie dzięki składamy:


- ZESPOŁOWI SZKÓŁ INTEGRACYJNYCH IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W SKIERNIEWICACH W SZCZEGÓLNOŚCI, PANI DYREKTOR ZOFII RZANKOWSKIEJ I PANI EWIE BISKUPSKIEJ- ZA PARTNERSTWO I WSPÓŁORGANIZACJĘ SPOTKANIA
- WICEPREZYDENTOWI MIASTA SKIERNIEWICE PANI BEACIE JABŁOŃSKIEJ

Za przekazanie środków finansowych wielkie dzięki składamy:

Firmie Personal Finance - za pokrycie kosztów wynajmu "dmuchańców"
VIGO-Ortho Polska (pokrycie kosztów ubezpieczenia dzieci - polisa NNW)

- BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU W SKIERNIEWICACH - za wsparcie finansowe
- INSBUD. PRZEDSIĘBIORSTWU INSTALACYJNO-BUDOWLANE SKIERNIEWICE
- REM BUD CHEM WŁODZIMIERZ CICHAL, BOGDAN BODEK SKIERNIEWICE

Za przekazanie darów rzeczowych wielkie dzięki składamy:

- HURTOWNI NAPOJÓW "INTER-GARDEN" SP. Z O.O. ZE STROBOWA
- HORTEX HOLDING SA i POLSKI OGRÓD Sp. z o.o.
- HURTOWNI WĘDLIN "KABANOS" W SKIERNIEWICACH
- INSTYTUTOWI OGRODNICTWA W SKIERNIEWICACH
- UBOJNI DROBIU "GOMAK" Z GODZIANOWA
- PANU DARIUSZOWI MOZGA - za bezpłatne udostępnienie basenu z kulami wodnymi
- BAJKOLAND- ZA UDZIELENIE ATRAKCYJNEGO RABATU NA  DMUCHAŃCE
- SPECJALNEMU OŚRODKOWI SZKOLNO-WYCHOWAWCZEMU IM. J. KORCZAKA W SKIERNIEWICACH - za udostępnienie internatu (nocleg)
- OŚRODKOWI SPORTU I REKREACJI W SKIERNIEWICACH - nagłośnienie
- ZAKŁADOWI UTRZYMANIA MIASTA - za udostępnienie ośrodka oraz za pomoc w organizacji spotkania
- ZAKŁADOWI CUKIERNICZEMU JÓZEF OLEJNIK
- VERI-PLAST Sp. z o.o. Skierniewice - za naczynia plastikowe
- HURTOWNI ÓSEMKA-OŁÓWEK W SKIERNIEWICACH- za artykuły papiernicze

- ELŻBIECIE I ARTUROWI IWANIEC - za gadżety dla dzieci
- KWIACIARNI PEREŁKA

Za pełne zaangażowania przekazanie maskotek i gadżetów dla naszych dzieci dziękujemy firmie Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Za nieodpłatne wypożyczenie i dostarczenie dużej ilości klocków oraz stanowisk do powstawania budowli z klocków ogromnie dziękujemy firmie LEGO Polska.

Za podzielenie się swoją wiedzą, umiejętnościami i pasjami wielkie dzięki składamy:

- PANI WERONICE KOWALIK- KOPCZYŃSKIEJ - za obsługę fotograficzną
- dr KRZYSZTOFOWI SZCZAŁUBIE z Poradni Genetycznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie - za prezentację oraz możliwość konsultacji genetycznych
- PANI LIDII DANIELEWSKIEJ-SUCHAN ORAZ PANI KATARZYNIE ZIÓŁKOWSKIEJ-JEŻ - za możliwość konsultacji nt. protezowania
- PANI LIDII MURGRABI I PANI DOROCIE JARCZYK - za mozliwość konsultacji logopedycznych
- PANI AGNIESZCE KRAKOWIAK I PANI RENACIE KRZEMIŃSKIEJ- JAŃCZUK - za możliwość konsultacji psychologicznych
- STUDIU KOSMETYCZNEMU "LUCYNA" I INSTYTUTOWI KOSMETYKI PROFESJONALNEJ. PRYWATNEJ SZKOLE LUCYNY WIEWIÓRSKIEJ - za pokazy makijażu
- BOLIMOWSKIEMU PARKOWI KRAJOBRAZOWEMU - za zorganizowanie spaceru szlakami Bolimowskiego Parku Krajobrazowego
- KLUBOWI MOTOCYKLOWEMU YROKEZ SKIERNIEWICE - za zorganizowanie przejażdżek i dostarczenie dużej dawki adrenaliny naszym dzieciom
- AREX ARKADIUSZ JAŻDŻYK - za przejażdżkę bryczką
- KADRZE PEDAGOGICZNEJ, CZŁONKOM KLUBU WOLONTARIATU I UCZNIOM KLASY III A Z ZSI Skierniewice - za pomoc w zabawach i zorganizowaniu czasu dzieciom

Dzięki Państwa wsparciu i ogromnym sercom mogliśmy przez dwa dni oglądać wiele, wiele uśmiechów. DZIĘKUJEMY! :)

zobacz zdjęcia

 

______________________________________02.09.2011 r.

17 września br. nasze Stowarzyszenie weźmie udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się w ramach VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście. Celem organizacji Pikniku jest pokazanie szerokiej publiczności różnorodności działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe. Podczas imprezy kilkadziesiąt organizacji pozarządowych z całego kraju będzie miało możliwość zaprezentowania w ciekawej formie swojej działalności, włączenia odwiedzających Piknik w prowadzone pokazy, warsztaty, happeningi, a także zachęcenia do podejmowania inicjatyw obywatelskich. Wszystkich goszczących wówczas w W-wie serdecznie zapraszamy! :)

więcej o pikniku

______________________________________23.07.2011 r.

W związku ze zbiliżającym się rokiem szkolnym przekazujemy do waszej dyspozycji zbiór porad i zaleceń dla nauczycieli nt. postępowania z uczniem z wadą/wadami rąk.

pobierz wskazówki

Dla nauczycieli zostały również przygotowane scenariusze zajęć do trzech zwycięskich bajek w konkursie "Bajki w naszych rękach". Scenariusze zajęć opracowali słuchacze specjalizacji Arteterapia Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu pod opieką wykładowcy Pani Eweliny Surniak.
W planach jest uzupełnianie scenariuszy do pozostałych "Bajek w naszych rękach".

Pobierz scenariusze do bajki: Najmniejszy Anioł: 1, 2,
Pokrywka,
O tym jak króliczek odnalazł szczęście.

______________________________________23.07.2011 r.

24-25 września 2011 r. odbędzie się ogólnopolskie spotkanie osób z wadami rąk i ich rodzin oraz przyjaciół. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Wypoczynku w Budach Grabskich koło Skierniewic. Zgłoszenia do 21 września przyjmowane są droga mailową pod adresem spotkanie@wnaszychrekach.pl.

______________________________________14.06.2011 r.

W czasie promocji książki "Bajki w Naszych Rękach" były nagrywane materiały telewizyjne, zapraszamy do ich obejrzenia.

TVP 2 Panorama, w 13:07 minucie

TVN24 Prosto z Polski

______________________________________13.06.2011 r.

9 czerwca 2011 roku odbyło się premierowe czytanie ksiązki "Bajki w Naszych Rękach". Bajke "Najmniejszy Anioł" z podziałem na części, a nawet "role", czytała następująca "ekipa": pani Ewa Król, autorka bajki (przyjechała z córkami z Czechowic-Dziedzic), Piotrek Fabisiak i Zosia Jędraszek (dzieci z wadami rąk), pani Marta Budzyńska - dziennikarka Panoramy (TVP2) oraz pani Adela Strycharz, zaprzyjaźniona dorosła z wadą ręki. Podczas spotkania zostały wręczone dyplomy dzieciom, które przesłały ilustracje do książki. Dorośli uczestnicy spotkania otrzymali aniołki z piernika. Aniołki o tyle szczególne, że z mniejszym lewym skrzydłem. Upominki te zostały nam sprezentowane przez Galerię Autorskiego Rękodzieła Artystycznego Tebe: http://www.tebe.sklepy24h.pl/ . Z kolei wszystkie zaproszone dzieci otrzymały na pamiątkę spotkania gry zręcznościowe.

zobacz zdjęcia

___________________________________27.05.2011 r.

Książka Bajki w naszych rękach od 9 czerwca 2011 r. będzie do zamówienia przez internet. Zamówienia prosimy przesyłać na adres stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl podając dane imienne, adresowe oraz ilość zamawianych egzemplarzy.

Zamiarem zarządu Stowarzyszenia jest przekazywanie Państwu książki za darmo (chociaż oczywiście będzie nam przyjemnie, gdy wesprzecie Państwo naszą działalność statutową, wpłacając darowiznę w dowolnej wysokości na konto stowarzyszenia numer 74 1540 1287 2001 6886 5667 0001).

Prosimy o pokrycie kosztów wysyłki książki/książek. Zależnie od ilości oraz rodzaju przesyłki (zwykła, kurierska i in.), kwota do zapłaty będzie podawana indywidualnie w mailu odpowiadającym na Państwa zamówienie.

Wysyłka nastąpi po zaksięgowaniu opłaty za przesyłkę na koncie Stowarzyszenia.
Serdecznie zapraszamy do zamawiania książki "Bajki w naszych rękach"!

______________________________________27.05.2011 r.

Z przyjemnością informujemy o pozyskaniu firmy VIGO-Ortho Polska- producenta protez kończyn


- jako partnera projektu "Bajki w naszych rękach". Dzięki sponsoringowi firmy możliwy jest druk książki z bajkami.

______________________________________25.05.2011 r.

Serdecznie zapraszamy osoby z wadami rąk, ich rodziny oraz przyjaciół na kolejne, ogólnopolskie spotkanie. W tym roku spotkamy się w dniach 24-25 września, w Budach Grabskich, koło Skierniewic. Więcej informacji na naszym forum:
http://www.wady-dloni.org.pl/forum/viewtopic.php?t=1289&start=0

______________________________________23.05.2011 r.

Z radością informujemy, że dwie zbiórki do puszek, w dniach 30 kwietnia - 1 maja w Czersku oraz 14 maja w Górze Kalwarii, przyniosły Stowarzyszeniu kwotę 2054,35 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbieranie, to tylko Wasza zasługa ! ;)

______________________________________10.05.2011 r.

Na naszym profilu na facebooku jest konkurs, w którym można wygrać zabawki. Co trzeba zrobić, by je zdobyć? Niewiele - wystarczy napisać w komentarzu pod tym albumem imię dziecka, dla którego będzie przeznaczona zabawka, a następnie namówić 5 osób, które jeszcze nie są naszymi fanami, by kliknęły "lubię to" pod komentarzem z imieniem dziecka. ZAPRASZAMY.

______________________________________10.05.2011 r.

W czasie zbiórki podczas III Turnieju Rycerskiegi na Dworze Konrada Mazowieckiego udało nam się zebrać 891,91 zł. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i wszystkim, którzy nie przeszli obok nich obojętnie. Następne zbiórki już 14 i 29 maja w Górze Kalwarii.

______________________________________10.05.2011 r.

Trwa nabór na wolontariuszy stowarzyszenia. Więcej informacji:

http://ogloszenia.ngo.pl/x/656607

http://ogloszenia.ngo.pl/x/655 81

______________________________________08.04.2011 r.

Stowarzyszenie otrzymało wspacie finansowe z Telewizji Polskiej w ramach akcji "Reklama Dzieciom" na warsztaty wspomagające sprawność rąk.

WARSZTATY CERAMICZNE dla 20 dzieci z wadami rąk odbęda się w termin: 17 - 19 CZERWCA 2011 r. w Górach Świętokrzyskich. Dla dzieci z wadą/wadami ręki udział w warsztatach jest bezpłatny. W programie mi.in: warsztaty z lepienia glin, teatrzyk, wizyta w stadninie koni. Za odpłatnością w wysokości 100 zł możliwy jest udział opiekunów i rodzeństwa.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl


______________________________________21.02.2010 r.

Z przyjemnościa przekazujemy do informacji wyniki konkursu "BAJKA W NASZYCH REKACH" . Zwycięzcami konkursu zostali:

Miejsce 1: Najmniejszy anioł - Ewa Król - Czechowice - Dziedzice

Miejsce 2: Pokrywka "- Robert Zboroch - Białobrzegi

Miejsce 3: O tym, jak króliczek odnalazł szczęście - Anna Szczerba - Polkowice

Miejsce 4: Chłopiec o grafitowych stopach - Arkadiusz Przybysz - Łódź

Miejsce 5: Filip - Alicja Kowalska - Radwanice

Miejsce 6: Paluszki - Agnieszka Budnik - Kraków

Miejsce 7: Malusie palusie - Iwona Laszczyk - Bełchatów

Miejsce 8: Magiczna sztuczka - Magdalena Szalpuk - Szczecin

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

______________________________________08.01.2011 r.

W tym roku po raz pierwszy możecie w rocznym rozliczeniu podatkowym przekazać swój 1% na nasze stowarzyszenie i w ten sposób wesprzeć osoby z wadami rąk. Ponieważ Stowarzyszenie "W Naszych Rękach" nie posiada jeszcze satusu OPP w PIT nie należy wpisywać naszego nr KRS. 1% będzie zbierany na konto Instytutu Inicjatyw Pozarządowych. Dlatego ważne jest, aby w rozliczeniu obok KRS 0000245554 podać "cel szczegółowy" wpisując W Naszych Rękach.

Powinno to wyglądać tak:

Pamietajcie, że 1% podatku należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół. Zatem kwotę np. 55,19 nalezy zaokrąglać do 55,10, a nie 55,20 zł. Trzeba na to uważać, żeby przez jeden grosz wasz 1% nie przepadł.

______________________________________03.01.2011 r.

Nabór prac na konkurs "Bajka w naszych rękach" został zakończony. Obecnie trwa liczenie prac i sprawdzanie czy wszystkie formalność zostały dopełnione przez autorów. 10 stycznia poinformujemy ile wpłynęło utworów i przedstawimy komisję konkursową. Wyniki konkursu ogłosimy 1 marca. Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

______________________________________11.12.2010 r.

TU dowiesz się, jak złożyć zamówienie na KALENDARZ na 2011 rok.

______________________________________06.12.2010 r.

Na stronie głównej oraz w galerii pojawił się film nt. stowarzyszenia, zapraszamy do obejrzenia.

______________________________________06.12.2010 r.

22 listopada nasze stowarzyszenie prezentowało się na konferencji organizowanej przez Instytut Inicjatyw Pozarządowych „Skuteczne wspieranie organizacji pozarządowej w pokonywaniu barier rozwojowych”.

______________________________________04.11.2010 r.

22 października br. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało decyzję, na mocy której nasze Stowarzyszenie będzie mogło zbierać przez rok (15.11.2010 - 15.11.2011) środki pieniężne do tzw. puszek kwestarskich, na terenie całego kraju.
cel zbiórki znajdziecie w treści decyzji.

Możemy zbierać pieniądze:
- na wolnym powietrzu
- wewnątrz pomieszczeń,
- w obiektach publicznych lub prywatnych - za zgodą właścicieli tych obiektów.

Jeśli więc zobaczycie jakąś dziarską grupę proszącą o wsparcie, nie omijajcie jej szerokim łukiem. Możemy to być właśnie my :)
Aha, jeszcze jedno - bardzo chętnie zostaniemy przygarnięci pod skrzydła organizatorów festynów i innych imprez. Zima szybko minie, a wtedy liczymy na Wasze podpowiedzi i sugestie, gdzie warto być. Z góry dziękujemy.

zobacz decyzję

______________________________________19.10.2010 r.

W dniach 15 - 17 października 2010 r. Stowarzyszenie wzięło udział w Festiwalu Wolontariatu organizowanym przez Centrum Wolontariatu z Warszawy. 
Po raz pierwszy w Polsce osoby zarządzające pracą wolontariuszy spotkały się w jednym miejscu, by uczyć się od siebie i dzielić wiedzą. Festiwal Wolontariatu był wstępem do Europejskiego Roku Wolontariatu (2011). Patronat honorowy nad Festiwalem objęła Pani Anna Komorowska, żona Prezydenta RP. 
Udział w Festiwalu dał szansę zdobycia wiedzy z zakresu nowatorskich działań wolontarystycznych prowadzonych w instytucjach publicznych i w biznesie. Można było dowiedziecieć się o ciekawych projektach społecznych realizowanych przez seniorów, byłych więźniów oraz pracowników korporacyjnych. Można też było nabyć umiejętności z zakresu reżyserii, tworzenia filmów społecznych, promowania i kreowania wizerunku wolontariatu, wziąć udział w akcjach społecznych oraz poznać pracę wolontariusza "od środka".

______________________________________04.10.2010 r.

5 października rozpoczął się organizowany przez nasze stowarzyszenie konkurs, na najpiękniejszą bajkę, poruszającą temat wad dłoni, adresowaną do przedszkolaków i najmłodszych klas szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że atrakcyjna I nagroda - 2.000 złotych zachęci Was do sięgnięcia po pióra i klawiatury. Sponsorem nagród w naszym konkursie jest przedsiębiorstwo Consus S.A. któremu składamy serdeczne podziękowania.

Prosimy także o pobranie poniższych dokumentów i zapoznanie się z nimi:

- REGULAMIN KUNKURSU

- OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA KONKURSU

______________________________________23.09.2010 r.

22 września br. (środa), w programie TVN24 "Prosto z Polski", o godz. 17.10 ukazał się reportaż nt. wad rąk, uzupełniony m.in. fragmentami nagrań ze spotkania w Grąblewa oraz rozmowami z naszymi podopiecznymi. 

Zapraszamy do obejrzenia programu.

______________________________________22.09.2010 r.

W sobotę 18 września 2010 r. odbyło się kolejne spotkanie osób z wadami rąk. Spotykamy się od 2007 roku, tegoroczny zjazd był najliczniejszym z dotychczasowych (przyjechało 120 osób z całej Polski, nie licząc wolontariuszy, strażaków i pomocników). Spotkaliśmy się dzięki zaprzyjaźnionym władzom Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski, w siedzibie OSP w Grąblewie.

Mimo nieco kapryśnego września, sobotnia pogoda nam dopisała. Mogło być jedynie trochę cieplej, ale odpowiednią temperaturę zapewniały uśmiechy i gorące serca gości. Tego dnia nie znalazłaby się chyba ani jedna osoba, która mogłaby nas określić jako zatroskanych rodziców dzieci z „innymi rękami”. W tę magiczną sobotę w Grąblewie panowało ciepło rodzinnej atmosfery, wypełniane pogodą ducha naszych dzieci. Dużym wsparciem byli dla nas dorośli z wadami rąk, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami. Zabawom nie było końca. W tym czasie rodzice i opiekunowie mogli dyskutować, zdobywać informacje, porównywać swoje przeżycia. Liczne rodzeństwo naszych dzieci bawiło się równie dobrze. I co najważniejsze, bez żadnych podziałów. Wspólnie stanowiliśmy grupę,  w której ilość palców czy długość rąk nie miała żadnego znaczenia.

Pani Agnieszka Przyszły - licencjonowany fizjoterapeuta - zaprezentowała pracę licencjacką opracowaną m.in. na bazie ankiet wypełnianych przez osoby związane z naszym Stowarzyszeniem i forum, zatytułowaną  "Protezowanie i rehabilitacja dzieci z wrodzonymi brakami i ubytkami kończyn górnych".

Dzieci z radością brały udział w kolejnych zabawach. Niestety wiadomo, że wszystko co dobre, musi się skończyć. Ostatnim akcentem było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, przy którym zaczęły się pierwsze pożegnania i powroty do domu. Wielu z uczestników już zapowiadało przyjazd za rok, a może nawet wcześniej, jeśli pojawi się okazja. Zatem – do zobaczenia w 2011 roku. Serdecznie zapraszamy!

zobacz zdjęcia: album I, album II

grudzień 2009 r. - początek współpracy Stowarzyszenia z Kancelarią Radców Prawnych i Adwokatów Naworska Marszałek Płaza sp. k. w Toruniu (objęcie Stowarzyszenia opieką prawną).

listopad - grudzień 2009 r. - przygotowania do stworzenia strony internetowej Stowarzyszenia.

listopad 2009 r. - wykupienie domeny www.wnaszychrekach.pl

październik - grudzień 2009 r. - udział w następujących wydarzeniach:

 • bezpłatne konsultacje prawnicze, księgowe oraz w zakresie pozyskiwania środków na działalność statutową Stowarzyszenia - Biuro Obsługi Inicjatyw Społecznych BORIS w Warszawie oraz Warszawskie Centrum Organizacji Pozarządowych "Centrum Szpitalna".

 • dwa szkolenia w Regionalnym Ośrodku EFS w Lesznie przy Centrum PISOP z zakresu tworzenia i rozliczania projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • 27.11.2009 r. udział w konferencji "EuroGenGuide - Patient Led Education and Development for Genetic Testing in Research and Medicine - leczenie i diagnostyka chorób genetycznych" - Warszawa.

1 października 2009 r. - od tego dnia nadzór nad księgami rachunkowymi Stowarzyszenia i ich prowadzenie sprawuje księgowy.

26 września 2009 r. - Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia połączone ze spotkaniem użytkowników forum serwisu internetowego www.wady-dloni.org.pl w Grodzisku Wielkopolskim.

Przyjęcie regulaminów:

 • walnego zgromadzenia członków,

 • pracy zarządu,

 • pracy komisji rewizyjnej.

07 września 2009 r. - decyzja Naczelnika Urzędu Skarbowego Warszawa-Bielany w sprawie nadania Stowarzyszeniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP).

lipiec-wrzesień 2009 r. - zakładanie rachunku bankowego. 3 września 2009 r. - podpisanie umowy rachunku bankowego między Bankiem Ochrony Środowiska S.A., III Oddział w Warszawie a Stowarzyszeniem.

25 czerwca 2009 r. - wydanie zaświadczenia Głównego Urzędu Statycznego w Warszawie o numerze identyfikacyjnym REGON Stowarzyszenia.

09 czerwca 2009 r. - Postanowienie Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego o wpisaniu do KRS - Rejestru Stowarzyszeń, Innym Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Wadami Rąk "W Naszych Rękach".

31 sierpnia 2009 r. - podpisanie umowy o udostępnienie skrytki pocztowej - między Państwowym Przedsiębiorstwem Użyteczności Publicznej Poczta Polska, Centrum Poczty Oddział Rejonowy Warszawa Centrum a Stowarzyszeniem.

03 czerwca 2009 r. - złożenie do Sądu protokołu z zebrania założycielskiego wraz z poprawionym statutem.

25 maja 2009 r. - drugie zebranie założycielskie. Podjęcie uchwały o przyjęciu poprawionego statutu.

06 maja 2009 r. - otrzymanie pisma Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, Sądu Gospodarczego XIII Wydział Gospodarczy KRS wzywające Stowarzyszenie do zajęcia stanowiska w przedmiocie pisma organu nadzorującego (Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy).

07 kwietnia 2009 r. - złożenie wniosku o rejestrację Stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym (Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, Sąd Gospodarczy XIII Wydział KRS).

02 kwietnia 2009 r. - zebranie założycielskie. Podjęcie uchwał o:

 • powołaniu Stowarzyszenia "W Naszych Rękach",

 • przyjęciu statutu,

 • wyborze komitetu założycielskiego,

 • wyborze zarządu,

 • wyborze komisji rewizyjnej.

luty 2009 r. - początek gromadzenia członków założycieli Stowarzyszenia


Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Rąk "W NASZYCH RĘKACH " 2009