........Strona główna......Aktualności......Działalność..... Jak można nam pomóc?.....Dołącz do nas . ..Polecane strony...Kontakt

członkowie

Rachunek bankowy

74 1540 1287 2001 6886 5667 0001

Bank Ochrony Środowiska

KRS 0000331266

 

W dniach 21-22 września 2013 r. w Dąbrowicy koło Lublina odbyło się VII Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Wadami Rąk. Przyjechały rodziny z całego kraju oraz Polacy mieszkający poza Polską. W sumie gościliśmy ponad 250 osób, nie licząc wolontariuszy.

Program spotkania przewidywał warsztaty dla dzieci  usprawniające funkcjonalność rąk, tj. warsztaty: fizjoterapeutyczne, gry na bębnach, lepienia z gliny, wykonywania tzw. "gniotków". Ponadto odbywały się zajęcia plastyczne, a przerwy między warsztatami można było spędzić w
tzw. "games room`ie". Wieczorem w sobotę odbył się tradycyjny już u nas konkurs "Mam Talent", w trakcie którego dzieci i rodzice chętnie prezentowali swoje umiejętności. Cieszy nas niezmiernie, że co roku konkursu "Mam Talent" zgłasza się więcej dzieci, również tych, które w poprzednich latach nie miały jeszcze odwagi wystąpić samodzielnie. Radość i duma rodziców były trudne do wyrażenia :)

Dla rodziców natomiast przewidziano spotkanie z psychologiem oraz panele dyskusyjne nt. tego, czy operować wady rąk, a jeśli tak: gdzie, za ile, kiedy itd. Rodzice i dorośli z wadami rąk mogli się również wymienić doświadczeniami i przemyśleniami na temat protezowania rąk.

Spotkanie zakończyła wspólna wycieczka po pięknej, lubelskiej Starówce.

Wierzymy, że dzięki weekendowi spędzonemu wspólnie w przyjaznej Dąbrowicy dzieci  i rodzice znają się lepiej, wiedzą o sobie więcej. Czujemy, że znika poczucie wyjątkowości i samotności. Cieszymy się, że jesteśmy coraz większą grupą związaną z tematem wad rąk. Dzięki temu jest większa szansa, że zawojujemy świat, a dzieci i dorośli z wadami rąk będą szczęśliwymi ludźmi.  

Żałujemy, że spotkanie minęło tak szybko! Czas minął nie wiadomo kiedy.

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do współpracy, ponieważ bez Waszej pomocy realizacja spotkań jest praktycznie niemożliwa. Potrzebujemy Was! :)


AKTUALNOŚCI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

statystyka

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Rąk "W NASZYCH RĘKACH " 2009 - 2010